13. 9. 2021 Od

Užijte si nejlepší dovolenou

Kdo nemá rád chvíle volna, odreagování a „přesunutí se“ do jiné reality. 

Tuto realitu si každý může vytvořit, podle svých přání. Můžete mít aktivní dovolenou s poznáváním nových míst, zážitků nebo odpočinkovou dovolenou u vody s něčím dobrým v ruce. 

Krásná dovolená může být i v našich končinách. Spousta lidí odjíždí do přímořských letovisek, ale málo koho napadne, že i u nás jsou krásná místa. 

moře

Spousta Čechů zná Chorvatsko od severu k jihu, ale Jižní Čechy, Špindlerům mlýn, Dolní Moravu nebo Beskydy znají pouze z mapy. 

Letos jsme se rozhodli prozkoumat krásy Špindlerova Mlýna uprostřed léta. Samo město je malé a člověk ho projde za odpoledne s bohatým pohárem a dobrou kávou jako tečkou na konci.

Okolí je bohaté na cyklovýlety i pěší túry.

vzpomínky

  • Sportovní trasa “ Buď fit“ vede od dolní stanice lanovky Medvědín až do Labského dolu. Je to jednosměrná cesta a tam i zpět měří 7,2 km.
  • Pokud se sem člověk chystá, určitě by si měl udělat výlet na Medvědín. Sem se dá mimo jiné vyjet místním vláčkem. Pokud s sebou berete děti, je to krásné zpestření pro ně jinak nudného výletu. Tento vláček Vás může zavést i na druhou stranu údolí na Svatý Petr. Dalšími krásami je určitě Bouda u Bílého Labe, Labská bouda, Špindlerova bouda a další.
  • Co bychom neměli opomenout, když už jsme tu, je náš nejvyšší bod Sněžka. Na vrchol vede několik cest. I ze samotného Špindlerova mlýna můžeme dojít až na vrchol. Je to celkem přibližně 12 km po hřebenech, čistou přírodou. Pokud nejsme vášnivý turisti, ale Sněžka nás láká, můžete dojet do Pece pod Sněžkou a odtud jít přes Růžovou horu. Tato cesta se mi osobně líbí nejvíce. Celkem to je cca 7 km k vrcholu a zvládly to i 4-leté děti. 
  • Špindlerům mlýn nabízí také adrenalinové zážitky, které zastřešuje společnost Yellow Point v Adventure parku. Vychytanou atrakcí, která Vám dá možnost zapomenout na všední problémy je obří houpačka, kde poznáte stav beztíže a opojné přetížení. Bungee trampolína, můžete vyzkoušet nejrůznější akrobatické prvky bez strachu z pádu. Dalšími zajímavými atrakcemi jsou lezecká stěna, kolíkový žebřík, lezecká síť nebo třeba aquazorbing. Nedaleko také objevíte bobovou dráhu. 

Vyzkoušejte při prodlouženém víkendu. Jistě se budete rádi vracet a zjistíte, co všechno ještě musíte vyzkoušet, zažít a projít.