22. 9. 2021 Od

Proč jsou lidé na mobilu?

Přístroj, bez kterého se zkrátka skoro nikdo v dnešní době neobejde, protože na něm a s ním jsme prakticky neporazitelní. Dokážeme přes ně prakticky úplně cokoliv a najdeme tam úplně vše, nad čím jen dokážeme přemýšlet. Jedná se o mobilní telefon. Pomocník, který je s námi úplně všude a je naší pravou rukou. Jsme na něj natolik zvyklí, že někteří už zkrátka bez něj ani nevydrží a jsou na něm dokonce závislí. Telefon nám každý den pomáhá, někteří na telefonu i pracují a telefon je pro ně vlastně zdrojem obživy. 

Telefon

Lidstvo se dělí na dvě skupiny. Na lidi, kteří nesnáší mobilní telefony a mají je třeba jen z toho důvodu, že je mají ostatní a neměli by si jak třeba zavolat rychlou, neměli by se jak domluvit. Pak je tu skupina lidí, kteří jsou neustále na telefonu. Většinou v první skupině bývají starší generace, protože kdysi nebyli tak zvyklí na telefon a jsou vůči tomu skeptičtí, protože mají takový názor, že dnešní generace má vymazané mozky z mobilních telefonů a z těchto moderních přístrojů. Ve druhé skupině bývají většinou mladší generace a lidé, kteří na telefonech vyrostli. Toto ale není podmínka, někdy se stane i to, že třeba i starší lidé pracují na telefonu, ale většinou to tak je. 

Informace v telefonu

Je třeba ale pochopit obě skupiny lidí. Starší lidé nejsou na telefon zvyklí a přijde jim, že si s mladší generací nerozumí jen kvůli mobilům. Také všichni víme, že telefony berou čas a možná proto telefony tak nemusí. Protože jim berou čas, který by mohli strávit se svými dětmi či vnoučaty. 

Na druhou stranu je třeba pochopit druhou skupinu lidí, tedy lidi, kteří jsou na telefonu pořád. Důvodem je třeba právě výše zmíněná práce. Třeba tito lidé mají telefon jako zdrojem obživy. Dalším důvodem je komunikace s ostatními. Také hledání různých informací. Uvědomte si, že vlastně díky telefonu si můžeme najít úplně vše, co chceme.