30. 4. 2023 Od

Střílečka v reálu – ale bezpečně

Paintball, laser game, airsoft. O všech těchto sportech jste už možná zaslechli, jejich pointou je v podstatě to samé. Střílet po sobě „slepými“ náboji v podobě kuliček, pytlíků s barvou nebo laserovými paprsky. Dá se u toho užít plno zábavy. Který sport ale vyzkoušet jako první, který vám bude nejvíc vyhovovat?

paintball

Paintball

Paintball spočívá v tom, že po sobě hráči střílí kuličky naplněné barvou. Když je protivník zasažen, odchází mimo hru do vyhrazeného prostoru. Hraje se na týmy, velkou důležitost tu má spolupráce a též dobrá strategie.
Můžete si vybrat, jestli chcete hrát v přírodě (military paintball) nebo na speciálním typu hřiště (sportovní paintball). Zasažení kuličkou trochu štípne, modřinám se asi nevyhnete, ale budou to hrdinská zranění a příště o to víc zaberete.

Laser game

Laser game naproti tomu nebolí. Střílí se tu, jak název napovídá, laserovými paprsky do k tomu určených vest. Trefit se musíte přesně do vesty, zásahy do hlavy a kamkoli jinam se nepočítají, nejpřesnější muška tedy vítězí.
Zásahy se počítají elektronicky a tým s lepším skóre vyhraje. Pro další čtení o laser game klikněte na: .

laser

Airsoft

Posledním jmenovaným, ale přitažlivost také nepostrádajícím sportem je airsoft. Ten má nejblíže k simulaci skutečných bojových akcí. V airsoftu se střílí keramicko-plastovými kuličkami a zbraně tu napodobují ty reálné.
Když se chcete dát na airsoft, vyžaduje to více než jen přijít s partou kámošů, tady jde do tuhého. Do zbraní se investuje, strategie se bere vážně. Není to pro každého. Existují dokonce druhy airsoftu, kde se napodobují historické bitvy, například vylodění v Normandii a podobně, včetně vojenského výcviku (tzv. military airsoft).

Názory se různí, nicméně airsoft se pyšní slušnou fanouškovskou základnou. Pro lidi, které zajímají válečné dějiny může jít o zábavný a poučný způsob trávení volného času.