30. 4. 2023 Od

Rozdílnosti mezi muži a ženami, o kterých možná nevíte


Plavání – ženské tělo se lépe udrží na hladině a vyžaduje k tomu méně úsilí, než které musí vyvinout muž. Je to způsobeno větší přirozenou vrstvou podkožního tuku. V souvislosti s nadnášením ve vodě je také vhodné podotknout, že se tyto rozdíly stírají u lidí s těžkou obezitou, tam je pak jejich pohlaví naprosto nepodstatné.
milostné šeptání
Choroby – u mužů je podle statistik nižší nemocnost, která čítá za celý život v průměru o čtyřicet dní méně. V přepočtu na jednotlivé roky je to však zhruba o půl dne za rok méně, což je takříkajíc zanedbatelné.
Stáří – mužské tělo se hůře regeneruje a rychleji stárne. Lékařské výzkumy prokázaly, že v padesáti letech zvládá většina žen podat výkonnost jen o deset procent nižší, než před pětadvaceti lety, zatímco mužům výkonnost v tomto věku klesá téměř o jednu třetinu. Je to však způsobeno životním stylem, zejména nevhodnou stravou a horší schopností čelit nadměrnému stresu. Díky tomu se tělesná schránka hůře regeneruje.
Libido – překvapivě je ženské libido (chuť na sex) mnohem vyšší. Možná budou pro vás tyto informace překvapivé. Proč tomu tak je? Ženy jsou otevřenější, citlivější a snáze formulují své požadavky, zvláště dnes je pro ně snadné projevit svou touhu. Připadá jim přirozené sténat rozkoší a hlasitě se projevit, užít si milování naplno, zatímco mužský element s plnou otevřeností mívá problémy.
Rychlost vzrůstu – mladé dívky rostou rychleji než jejich vrstevníci, a to ve věku od čtyř do dvanácti let. Pak se ale situace mění a v pubertě se dívčí růst téměř zastaví a naopak se zrychlí ten chlapecký. Nejrychleji rostou chlapci ve věku od 13 do 16 let.
schovaný milenec
Plodnost – mužská plodnost přesahuje leckdy i věk 70 let, počít potomka mohou i senioři v tomto věku. U něžného pohlaví však situaci komplikuje menopauza, která přichází někdy i velmi brzy, zvláště v dnešní době se plodnost ztrácí již ve věku 40 let. Početí dítěte se z mnoha důvodů (i kvůli genetickým anomáliím) doporučuje s horní věkovou hranicí 38 let.