22. 8. 2018 Od

Pěstování klíčku zvládne hravě i úplný začátečník


Možná uvažujete, že byste se přidali k těm, které oslovilo pěstování klíčků, a nyní zjišťujete, co všechno budete muset udělat, abyste se do toho mohli pustit. Skvělá zpráva, která vás zaručeně potěší je ta, že k tomu nebudete potřebovat skoro nic speciálního, je to zkrátka velice nenáročný proces. Vlastně to jediné, co si pro tento způsob nenáročného zahradničení můžete pořídit, jsou speciální nádoby na klíčení. Vybírat můžete mezi miskami na klíčení, které je možné stohovat a sklenicí na klíčení, která je vhodná spíše pro menší objemy klíčků, a to jednoho druhu rostliny. Každopádně pokud je váš domácí rozpočet napnutý a na místě je šetření, tak se můžete i této drobné investici v řádu několika stovek korun vyhnout a vystačíte si s obyčejnou zavařovací sklenicí, jejíž víko proděravíte hřebíkem. Takže pak už budete potřebovat pouze semínka na klíčení, a to je vše.
hrášek v klíčení

Mezi konzumací semen a klíčků je podstatný rozdíl

A pokud zvažujete, zda by nebylo jednodušší zakoupená semínka rovnou zkonzumovat jen tak a ušetřit si tak námahu s klíčením, tak vězte, že nebylo. Semena jako taková mají jistě také svou výživovou hodnotu, nicméně konzumace syrových semen se od konzumace mladých výhonků přece jen výrazně liší. Semeno příroda vytvořila proto, aby dobře chránilo svůj obsah. Všechno, co je uvnitř cenné a důležité se tak má objevit až v ten pravý čas, při klíčení.
zdraví v rukou
Do té doby je to nedobytně chráněno semennými obaly, které v mnohých případech projdou vaším trávicím traktem v nenarušené podobě, a v dalších případech se při jejich narušení uvolní škodlivé látky, které mají za cíl všechny konzumenty semen od jejich záměru odradit. Kdežto když semínka nejdříve nabobtnáte a poté naklíčíte, tak je těchto semenných obalů přirozeným způsobem zbavíte, rostlina bude „mít pocit“, že právě nastal její pravý čas a semeno ze sebe do klíčku uvolní jen to nejlepší, co z něj pro sebe můžete získat.