2. 9. 2018 Od

Na unavená a bolestivá chodidla adjustační ponožky

Přínosné zdravotní pomůcky obvykle vymyslí lidé, kteří sami trpí nějakým zdravotním problémem. Člověk je tvor nadaný přetvářet k obrazu svému, co mu přijde pod ruku, jen aby si nejvíce ulevil, nejvíce užil pohody, a vnímal svět kolem sebe jako pohodové místo pro život. Tento přirozený pozitivní přístup je nám všem vlastní, a tak se v podobném duchu zrodily i adjustační ponožky.
nohy v lodičkách

Co to vlastně je?

Zrodily se tam, kde dotyčná žena trpěla na bolesti chodidel i přesto, že nahradila módní, ale nezdravou obuv vhodnějším modelem. Potíže se zmírnily, ale ne úplně. A tak ji napadlo obléknout si ponožky, opatřit je vpředu otvorem a spojit zbytek tkaniny s výstelkou mezi prsty tak, aby je mírně roztáhla od sebe.
dámské ponožky
Chodidla totiž patří k nejvíce zatěžované části lidského těla v průběhu dne. Nejvíce trpí právě prsty, zvláště u žen, které jsou mnoho hodin nuceny vystavovat přední část nohy neúměrnému tlaku bot na vyšším podpatku. Dlouhá stání, přešlapování, chůze, nebo běh nohy velmi namáhají, a neustálé navštěvování ortopeda jistě není nikomu příjemné.
Adjustační ponožky stačí obléknout doma v pohodlí na pár hodin. Po několika týdnech pocítíte výrazné zlepšení v prokrvení, uvolnění a narovnání pokřivených prstů . Bolesti ustoupí, i když budete i nadále nuceni chodit v botách na podpatku. A kromě zdravotního dopadu budou také vaše nohy přirozeně krásné, odpudivý už je jen pouhý pohled na zdeformované a pokřivené prsty a vbočené palce.
bílé ponožky

Jak je správně nosit

· Oddělování prstů musí probíhat postupně, musí si na tuto proceduru navyknout. Zpočátku se nosí jen asi 15 minut každý den, a to po dobu jednoho týdne. Oddělovače prstů nasadíme pouze na jejich špičky.
· Druhý týden nosíme oddělovače již nasazené na střed prstů a každý den zhruba půl druhé hodiny.
· Po čtrnácti dnech je možné posouvat oddělovače až do spodní části prstů, tehdy bude probíhat maximální působení, a měli byste schopni je mít nasazené třeba i přes noc.
Pozor však na vhodného výrobce. Ne všechny ponožky jsou kvalitní, pořizujte si ty, co mají na nártu výšivku s logem malých chodidel, výšivky také určují, zda jde o levou nebo pravou ponožku. Levné napodobeniny nemají předepsané rozměry u dané velikosti, výrobce nedodržuje stanovený postup výroby, a rovněž nemá výrobek povinnou českou etiketu s návodem k použití. Výrobek by měl mít také přibližně shodné složení tkaniny, která je z 89 procent bavlněná, ze 8 procent polyesterová, a ze 3 procent elastanová. Složení se může lišit jen jedním nebo dvěma procenty.