21. 5. 2018 Od

Mistr lidského strachu


Pokud se někdo zeptá na ikonu thrillerů a hororů minulého století, všechny napadne jen jedno jméno: Alfred Hitchcock. Tento člověk byl opravdu mistr svého oboru. Jeho filmy se vám opravdu dostanou pod kůži a zanechají ve vás mrazivý pocit. Ano, až tak jsou jeho filmy, plné děsivých prvků, opravdu výborně zpracovány.
muž s kudlou.png

Hitchcock režisérem
Jakožto režisér se snažil čerpat z lidského strachu a z nejtemnějších zákoutí lidské mysli. Opravdu bravurně dokázal vychytat pravý moment a přinutit vás jenom bez jakéhokoliv pohybu sedět, skoro ani nedýchat a čekat, co se bude dít dál. Za své umění byl pětkrát nominován na cenu Oscara za nejlepší režii, bohužel ale ani jednou nevyhrál. Avšak jeho film Rebecca ( který byl nominován na Oscara celkem 11) vyhrál v kategorii nejlepší film roku 1940. Hitchcock byl ale také vyznamenán od britské královny Alžběty II. V roce 1980 při udělování novoročních vyznamenání získal Řád britského impéria. Toto vyznamenání bylo založeno v roce 1917 králem Jiřím V. a slouží jako ocenění všeobecně záslužný řád civilních osob.

Jestli vás zajímá, jak vypadalo jeho dětství a dospívání, je přesně pro vás
silueta ruky.jpg
Kariéra v předválečné Anglii
Když ještě jako mladý, 26 letý muž dostal nabídku režírovat svůj první film s názvem Zahrada rozkoše, nemohl tuto nabídku odmítnout. Naneštěstí nebyl tento film příliš oblíbený a málem ohrozil celou Hitchcockovu kariéru. Ovšem hned rok nato vyšel další film z jeho produkce, který byl velice oblíben nejen u publika, ale i u kritiků. Díky tomuto dílu se začal Hitchcock snažit ukázat a dokázat, že právě on bude jedna z tváří nově stoupajících hvězd britského filmového průmyslu. Když pracoval na svém filmu Její zpověď, dostalo se mu možnosti, jakožto jednomu z prvních britských filmů, udělat z toho zvukový film, a také se tak stalo.
Za všechny jeho úspěchy v životě a za jeho přínos lidem se jméno Alfred Hitchcock nachází na chodníku slávy