24. 4. 2021 Od

Když se sen mění ve skutečnost!

Také ve své dílně neustále něco zpravujete a kdykoliv přijde někdo s žádostí o pomoc, víte si rady? Proč tedy svou šikovnost a zručnost nevyužít ve svůj prospěch? Vlastní autoservis může být jednou z možností, jak se realizovat a osamostatnit. Jenže co o takové domácí autodílně říká zákon, jaké podmínky je zapotřebí splnit a jaké vybavení pořídit? Otázek je mnoho, ale odpovědí se vám stále nedostává? Možná vám odpovědi přinese následující článek.

šikovná automechanik

V první řadě je zapotřebí najít odpovídající prostory, které vám budou vyhovovat a zároveň budou splňovat všechny předpoklady pro vznik provozovny. Tu lze umístit do prostor, které byly za tímto nebo podobným účelem zkolaudovány dle platného stavebního zákona. Ideální je tedy natrefit na provozovnu, kterou současný majitel ruší a přetvořit si jí k obrazu svému. Ovšem zpět do reality, takové štěstí postihne málokoho. V případě, kdy se vám tokový husarský kousek nepovede, bude zapotřebí prostory zrekonstruovat, aby odpovídaly všem technických, hygienickým i bezpečnostním normám. To však znamená jediné – vysokou počáteční investici. Objekt by také neměl být v bezprostřední vzdálenosti obytných a kancelářských budov. Pro mnohé by mohl být případný hluk a zápach velmi silnou překážkou, přes kterou by nebyli ochotní se přenést. Případné spory kvůli hygienickým limitům hned v počátcích jistě nejsou nejlepší reklamou pro začínající podnikání. Následně je zapotřebí určit odpovídající osobu, která bude za provoz dohlížet a provozovnu také odpovídajícím způsobem označit.

oprava automobilu

A jak je to s vybavením? To už naštěstí zákon nijak blíže nespecifikuje a je tedy na preferencích a finančních možnostech majitele autodílny. Základní vybavení by bylo asi zbytečné dlouze představovat, patří sem plnička kapalin, olejové hospodářství, hydraulické zvedáky nebo třeba pasametr https://www.i-nastroje.cz/Pasametry-mikropasametry-c11_396_2.htm.