18. 4. 2021 Od

Nikdy není pozdě na návštěvu manželské poradny

Když jste se vdávaly nebo ženili, ani ve snu vás určitě nenapadlo, že byste někdy v budoucnu mohli nebo měli navštívit manželskou poradnu.

A proč taky?!

Když je člověk mladý, je plný síly, radosti a očekávání. Těší se na manželství a vidí svět jen růžovými brýlemi. To jistě k mládí patří, ale právě proto, že leckteří mladí lidé jsou vychováváni v přepychu, rodiče jim zametají cestičku životem a oni nejsou na ten „pravý“ život připraveni, pak, když jim spadnou růžové brýle na zem, teprve poznávají, o čem je život.

novomanželé láska

Najednou si neumí poradit, jsou vynervovaní, nedokážou komunikovat, vyříkat si s partnerem nedorozumění, která je provázejí zpočátku občas, ale když věci neřešíte – gradují. A prvním rozhodnutím mladé paní je návrat k mamince nebo přímo žádost o rozvod poslaná na soud.

Je zbytečné se ukvapovat. Jestliže si nevíte rady, samozřejmě vám rodiče mohou pomoci a poradit, ale jde o to, zda nebudou stranit jen vám, svému dítěti. A mnohdy to tak, bohužel, bývá. A rodiče, ve snaze neztratit svého nejmilovanějšího jedináčka, ho dokážou tak zmanipulovat, že od svého partnera či partnerky odcházejí po prvním nedorozumění. Obzvláště, pokud rodičům „nesedl“ od počátku, pak není pro „milující rodiče“ nic nesnadné.

růžové brýle

Takže, milí novomanželé, pokud se poznáváte v těchto řádcích, chce to i trošku sebereflexe a pokud ji máte, pak vám gratulujeme a udělali jste první krůček k dospělosti. A dalším krůčkem může být i návštěva právě manželské poradny Praha, kde se vás ujme empatická profesionálka, která určitě nebude stranit ani jednomu z vás. Nemá to zapotřebí, naopak – jejím zájmem je vytvořit mezi vámi dvěma komunikační kanál a znovuobjevit vaši lásku, porozumění, toleranci a poznání, zda stále ještě stojíte o to stát po boku jeden druhého v dobrém, ale i zlém.

A o tom je ten pravý život, který přináší nejen radosti, ale i smutek, trápení a bolest, a proto je dobré, když na to nejsme sami.