31. 3. 2022 Od

Jak nejlépe strávit dovolenou u moře

Ze zákona má u nás každý pracovník nárok na dovolenou. Jak se rozhodne tento čas strávit, záleží jen na něm. Velké množství lidí však touží po tom, aby ji mohli strávit v zahraničí, v některém z jižních přímořských států. Je také pravdou, že symbolem dovolené se stalo ležení a odpočívání na pláži u Středozemního či jiného teplého moře. Proto jsou středomořské státy, jako je Španělsko, Itálie, Řecko, ale především Chorvatsko tak oblíbenou destinací. Koneckonců, co může být lepšího, že?

 

typická představa dovolené

 

Musíme však přiznat, že tento typ trávení volného času není ani zdaleka pro každého. Dalo by se dokonce říci, že ani pro většinu z nás. Pokud totiž každý den bude probíhat stejně, tedy že se v hotelu nasnídáme, půjdeme na pláž, odkud se vrátíme večer opět na pokoj, věřte, že se vám to velmi rychle omrzí.

 

Samozřejmě, prvních pár dní to tak nevypadá. Jsme totiž unaveni jak z cesty, tak z nových zážitků a odpočinek nám rozhodně udělá dobře. Po pár dnech však zjistíme, že se poněkud nudíme. Jak můžeme něčemu takovému předejít?

 

na dovolenou jedeme i za zážitky

 

Jednou z možností je naplánovat si v průběhu dovolené i výlety, ať už za památkami či za nákupy. Cestovní kanceláře navíc pořádají i různé zájezdy. Je pravdou, že si připlatíte, avšak dostanete se na místa, která byste jinak neviděli. Navíc skutečně poznáte místní kulturu, což za branami rekreačního střediska jde skutečně jen stěží.

 

Je však potřeba dávat si pozor také na opačný extrém. Pokud totiž budete mít každý den naplněný nějakými výlety, pak toho sice uvidíte skutečně hodně, ale věřte, že si příliš neodpočinete. Navíc ani váš mozek nebude mít dostatek času na to, aby vše zpracoval. Proto se pokusme najít rovnováhu tak, abychom se někam podívali, ale zároveň si i užili odpočinku. To je koneckonců hlavní důvod, proč jsme na dovolenou jeli. A věřte, že vracet se do práce unavení není nic příjemného.