11. 11. 2021 Od

Co byste dělali bez PC?

Možná jste ještě z takzvané staré školy a počítače vám nic moc neříkají. Ale spíš už takoví nejste a proto PC používáte. Někomu se hodí v práci, někomu už i u něj doma. Je přece tolik různých způsobů, jak se dají počítače využít v náš prospěch. Někdo s počítačem třeba pracuje. Může přes něj kontaktovat zákazníky nebo jinou veřejnost, může na něm vytvářet nějaké tabulky nebo grafy, různé grafické i textové výtvory. A to se může ve spoustě podniků hodit. Někdo taky může v práci přes počítač řídit třeba skladové zásoby nebo celou výrobu, snadno se na něm může dělat účetnictví, daně. A o tom, jak dobré je s pomocí PC podnikat na internetu, už snad ani nemusíme dlouze mluvit. To už víme všichni.

počítač s Googlem

Ale s počítačem se lidi umí i bavit. Je hodně her, které se na PC dají spustit a hrát, a jsou čím dál tím dokonalejší. A to dokáže pobavit stejně jako třeba sociální sítě, komunikace s přáteli a dalšími blízkými lidmi. Na počítači si můžeme stáhnout všechno možné z internetu, tady můžeme upravovat snímky i si vyrábět vlastní internetové stránky. Můžeme tu taky navazovat nová přátelství a lásky.

dívka a počítač

Zkrátka nám můžou PC nabídnout spoustu dokonalých služeb. Ale taky nás můžou zklamat. Ani počítače nejsou věčné a dokonalé. A tak se třeba někdy porouchají a třeba někdy taky doslouží. A jsou k ničemu. Nebo se v nich zabydlí nějaké viry, které se dají stáhnout z různých zdrojů, a pak můžeme klidně přijít i o všechna svoje data. A to už nepotěší. Hlavně jestli pravidelně a pořádně nezálohujeme. Přijít tak o materiál, který máme v počítači, je někdy smůla a někdy i neštěstí. Ale stane se to. A tak musíme používat počítače hlavně rozumně. Takové přístroje musíme udržovat, aktualizovat a chránit, musíme si do nich pořizovat různý software, aby to fungovalo, jak to fungovat má. Jenom tak jsou nám počítače k něčemu dobré.