30. 4. 2023 Od

Vyrábějte doma mýdla a jiné výrobky!

Pokud se chystáte i vy, začít vyrábět některé například drogistické výrobky sami doma, určitě vždy myslete na bezpečnost práce. Dále myslete na to, že učený z nebe nespadl a začínejte postupně. Například do výroby mýdla se nepouštějte úplně zhurta.
tác mýdel
První pokus při výrobě mýdla
Na první pokus si pořiďte ideálně nejprve mýdlovou hmotu. Tyto jsou k dostání třeba již obohaceny o bambucké máslo či o kozí mléko. Takovou transparentní hmotu pak stačí rozpustit a přidat do ní barvu dle vlastního výběru, dále také třeba bylinky či aromatické oleje. Hmotu pak nalít do formiček a mít tak mýdlo dle vlastních preferencí.
barevná mýdla
Tradiční mýdlo a zkušenější chemik
Pokud chcete postoupit na vyšší úroveň při výrobě, budete již pracovat s hydroxidem sodným, a proto toto není vhodné právě třeba pro spolupráci s dětmi. Hydroxid sodný se rozpouští ve vodě, přičemž vám chemickou reakcí vznikne louh sodný. Ten po dozrání mýdla ze směsi vyprchá, takže mýdlo samo o sobě nebezpečné samozřejmě není. Přesné postupy na výrobu mýdla naleznete na internetu, včetně popisů i instruktážních videí.
kusy mýdla
Šetřete peníze i životní prostředí domácí výrobou
Výrobou domácích produktů budete šetřit nejen peníze, ale také životní prostředí. Je v této chvíli již málo lidí, kteří by si neuvědomovali, že chemie není dobrá nejen pro celý svět, pro naši planetu zemi jako takovou, pro životní prostředí, ale ani pro naši kůži, a hlavně pro naše děti.
Pokud budete hledat, najdete na internetu spoustu návodů, jak vyrábět prostředky do domácnosti. Ať už to budou pěny do koupelny, tekutá mýdla na ruce, pleťové krémy, prášky na praní a další a další.
Nezapomínejte, že žijeme jen jednou, ale po nás tu budou generace, které by měli vědět, že životní prostředí je třeba chránit a každý by měl začít u sebe doma a u svých dětí! Co třeba nahradit chemické produkty na odstraňování vodního kamene za ocet. Ocet zvládne i krásně leštit zrcadla. Zkuste se podívat, co všechno doma používáte a zamyslet se nad tím, kde můžete chemii ubrat.