30. 4. 2023 Od

Dovolená, moře, slunce, pláže, lesy, louky, památky a …Wifi

Je čas letních dovolených a při rezervaci ubytování hodně lidí zajímá, zda je v hotelu, penzionu, apartmánu, kempu připojení k internetu. A hlavně zdarma…přece za něj v dnešní době nebudeme ještě extra platit.
Už s sebou nemusíme ani vláčet notebook, či tablet. Naše chytré telefony nám pomohou informovat známé a kamarády, kde se právě nacházíme, co snídáme, kde jsme dnes byli nebo jak vypadáme v plavkách. Nejlépe to vyvěsit na Facebook, ať to co nejvíce lidí vidí a mohou nám naše příspěvky hned patřičně ohodnotit. Dokonce i jeden můj známý, starý to mládenec, který používá Facebook sotva rok, dává každý den vědět, jakou kravku právě v Rakouských Alpách podrbal a jaké je tam počasí.
telefon s fotoaparátem
Nic proti foto z dovolené na Facebooku, Instagramu, Twitteru a jinde. Mohou být inspirativní pro další cestovatele. Ale je to ještě odpočinková dovolená, když každý den strávíme notně času zásobováním sociálních sítí fotkami, sledováním, kdo nám již dal like a komentováním komentářů? Nehledě na to, že tím dáváme šanci zlodějíčkům, aby nám vybílili byt, zatímco jsme stovky kilometrů daleko.
následuj nás

Jde to i jinak?

Což takhle dát si zase jednou s kamarády nebo s rodinou večer karty nebo jinou společenskou hru a podělit se o své zážitky a fotografie z dovolené až po příjezdu domů?
Místo sledování Aladina a Kláry se prostě podívat z okna nebo to risknout a nechat se rozmary počasí překvapit?
mobil v písku
Nebo dokonce poslat pohled? Jak archaické a nemoderní… Ještě mám z dřívějších dob doma krabici schovanou…těch došlých, co dnes už bohužel nechodí… Co s emailem, který už si znova nikdy neotevřete nebo s MMS, SMS, fotkou přes WhatsApp, kterou brzy smažete?
Zkuste to letos jinak! Zkuste prožít svoji dovolenou offline! Zapomeňte na firmu, domácí aktuality a nechte kamarády a známé, ať si od Vás taky trochu odpočinou. Užívejte místa, kde jste. Užívejte si s tím, s kým tam jste a věnujte se mu naplno! Děláte to jen pár dní v roce…
Není daleko doba, kdy budeme připlácet za ubytování, kde nebude Wifi.