30. 4. 2023 Od

Světlo je pro člověka nenahraditelné

Světlo je nedílnou součástí života, přirozené, ale i to umělé. Svítíme všude, doma i v práci. Kvůli každodenním činnostem si potřebujeme prodloužit dobu, kdy na věci kolem sebe dobře uvidíme, i když slunce už dávno zašlo.

Doma máme nejrůznější druhy světel, lustry, lampy i malé lampičky či světýlka do zásuvek. Prodávají se v nejrůznějších barvách, velikostech i provedeních a s jejich pomocí lze doladit i celý interiér. Jejich počet závisí na velikosti prostoru i činnostech, které tam provádíme. Jinak svítit potřebujeme v pracovně, jinak v ložnici nebo kuchyni.

Zdroje světla s dlouhou životností a velkou úsporou

Ovšem samotná světla se neobejdou bez žárovek. Jsou to právě ony, které svítí. V současné době se pomalu ale jistě upouští od všech starších typů a velmi žádané jsou žárovky LED. Mají oproti těm klasickým mnoho výhod.
Především je to ale jejich úspornost a dlouhá životnost, kterými si získaly cestu do našich domovů. V porovnání s klasickou žárovkou potřebují mnohem menší příkon ke stejně velkému výkonu a nevydrží pouze pár týdnů, ale i několik let.
K dostání jsou v mnoha variantách a pravda je, že pořizovací cena je trochu vyšší. Nicméně investované peníze se vám velmi brzy vrátí z již zmiňovaných důvodů. Jejich zakoupením v podstatě hodně ušetříte.

Vybírejte s rozmyslem

Jejich výběr ale není úplně jednoduchý, neřídíte se pouze závitem, velikostí a příkonem. Zohlednit musíte více kritérií, nutno ale dodat, že díky tomu vám poskytnou mnohem vyšší komfort při svícení. Mezi další parametry, které musíte brát v potaz, tedy patří především svítivost, barva světla, počet LED diod, úhel rozptylu světla či kvalita LED čipů.

Nevíte-li si ale přeci jen rady, obraťte se na odborníky v oboru, kteří vám rádi doporučí ty nejvhodnější varianty právě pro vás.