19. 10. 2020 Od

Stylová vánoční výzdoba

V dnešní době na trhu k dostání opravdu velké množství nejrůznějších dekorací a vánočních doplňků. Rok co rok začíná vánoční šílenství snad v ještě dřívějších měsících, proto s nákupem dekorací neotálejte. V prosinci či na konci listopadu se může stát, že zboží za nejlepší ceny bude již vykoupeno.

vánoční strom

V záplavě věcí, jež dnes můžeme koupit, je někdy opravdu těžké nakombinovat a sladit veškeré doplňky tak, aby spolu krásně ladily a do našeho interiéru nebo exteriéru dobře zapadaly. V tomto ohledu je v některých případech nejlepší volbou držet se hesla “Méně je někdy více”.

Kam umístit stromeček?

Vánoční strom je bezpochyby jeden z největších symbolů vánočních svátků. Možná si říkáte, že je přeci úplně jedno, kde bude stromeček ustavený. Opak je však pravdou. Zvolte takové místo, kde tento mnohaletý symbol Vánoc opravdu vynikne. Pokud máte například bohatě nazdobeno zábradlí, jež lemuje vaše schody, umístěte vánoční strom raději dál od nich.

Jestliže je interiér vašeho domu či bytu hodně prosvětlený, nemusíte se bát ladit baňky do sytě červené barvy nebo tmavě fialové. Naopak, jestliže v pokoji není příliš světla, je vhodnější volit vánoční dekorace ve světlejších barvách. Nádherně vypadá například stříbrná v kombinaci se světle modrou. Trendem letošního roku je rovněž pudrová barva, jež vypadá velmi luxusně a elegantně. Tuto barvu můžete doplnit například zlatými akcenty, které přidají vašemu interiéru slavnostní atmosféru.

období adventu

Jaký zvolit adventní věnec?

Zde opět platí, že vzhled adventního věnce se bude odvíjet především od toho, jak celkově vypadá prostor, kde bude umístěn. Jestliže je vaše kuchyň a jídelna laděna do moderního a minimalistického stylu, nebojte se netradičního věnce. Ten můžete jednoduše vytvořit například z bílého tácu, na který umístíte čtyři svíčky. Následně jej dozdobíte malými baňkami či vločkami. Přidat můžete rovněž dekorativní perly.