3. 6. 2022 Od

Půjčovna zahradní techniky

Půjčovna zahradní techniky je nejvíce využita na jaře. Možnost zapůjčit si kultivátory půdy, u kterých pracovní šířka dosahuje až osmdesát centimetrů, pomůže připravit před výsadbou potřebný pozemek. Vysoký výkon, spolehlivý provoz a snadné ovládání usnadňuje manipulaci s ním i v členitém terénu. Navíc je lehký a tak si s ním menší zemědělskou plochu mohou upravit i ženy. Opěrná tyč je jednoduše seříditelná a při práci pomáhá udržet potřebnou rovnováhu. Celkovou manipulaci navíc usnadňuje zpětný chod. Transportním kolečkem je usnadněna jeho přeprava. Na jaře je možné rovněž zapůjčit řetězovou prořezávací pilu. Jejíž pomocí je možné prořezat nejen ovocné stromy, ale rovněž vytvarovat i okrasné keře. Prodloužením tyče je možné ořezat větve až v pětimetrové výšce. Využit řetězovou pilu lze, pro její dostatečný výkon, použít i pro nařezání tvrdého dřeva. Na jedno nabití akumulátoru umožní její pomocí provést během odpoledne až stodvacet řezů.

Zahradní technika

Na podzim si majitelé zahrad nejčastěji z půjčovny zahradní techniky přivážejí hospodářkou pilu – cirkulárku, kterou lze pro její robustnost jenom těžce uskladňovat ve sklepních prostorách či garáži. Využívají ji především majitelé krbů, do kterých je potřeba nařezat potřebné množství palivového dřeva. Aby zásoba vydržela přes celou zimu.

Udržovaná zahrádka potřebnou technikou

Rovněž štípačka dřeva, která usnadňuje vertikální řezy pokáceného dřeva, je v tomto čase vítaným pomocníkem. Půjčují si jí všichni, kteří mají spotřebu dřeva vysokou. Pomocí speciálního štípacího klínu je možné zpracovat  i mohutnější polena. Díky modernímu motoru z technologií bezuhlíkovou navíc ušetří velké množství elektrické energie. Což je v současné době vítaným bonusem. Rovněž lze pomocí speciálně zabudovaného  systému nastavit potřebnou pracovní délku vzhledem k velikosti řezaného polena. Čímž se ušetří i mnoho času. Drtičem větví lze vyčistit zahradu na konci sezóny od všech ořezů a suchých větví. Jednoduchým zasouváním do horního trychtýře se do připraveného sběrného koše nadrtí dostatečné množství mulče. Který má v zahradě všestranné využití.