17. 7. 2020 Od

Nejen učební pomůcka

Pokud si přejete, aby se vaši potomci dobře učily, můžete tomu dopomoci různými pomůckami, díky kterým se budou moci dobře připravovat i doma.

Nejen učební pomůcka

Naučit dnes mládež cokoliv je daleko složitější, než tomu bylo ještě v době, kdy vrcholem technologického pokroku byl přehrávač na kazety. V současnosti existuje tolik elektronických lákadel, že je často problém dostat od nich mladé bez důrazného napomenutí. A to není řeč pouze o puberťácích, ale i o malých ratolestech, které zrovna poznávají svět. Vyhodit všechny vymoženosti moderního světa by byl ale nesmysl, tím se v tomto ohledu nic nezlepšilo. Možná by to bylo ještě horší.

Klasická magnetická tabule

V případě, že mají vaši malí potomci potíže ve škole a nedokáží se soustředit ani doma, je dost pravděpodobné, že nejsou dostatečně motivováni. Takovou motivací nemusí být pouze nějaká sladkost nebo povzbudivá slova, ale třeba i atraktivní učební pomůcka. Taková magnetická tabule pro děti na zeď dokáže upoutat nejednoho malého školáka.

Je lehká

Pokud si představujete magnetickou tabuli jako obludu, které byly a v mnoha školách stále jsou běžnou součástí tříd, pak jste vedle jak ta jedle. Naopak, jsou mnohem lehčí, i když nemusí být zákonitě menší. Některé modely disponují skutečně úctyhodnými rozměry nabízejí dostatečně velkou plochu, aby se na ní mohl váš potomek dostatečně vyřídit. Je možné si na takovou tabuli klasicky kreslit, nebo se s jejím prostřednictvím učit počítat, případně psát. Vzhledem k tomu, že je magnetické, je možné na ni připínat i třeba různé vzkazy. Díky nízké hmotnosti a nízkému profilu je také možné tento druh popisovací plochy tak snadno někam uklidit.

Tabule v učebně

Fixy nikdy!

Na rozdíl od standardních tabulí, na které se používá křída, magnetické modely využívají speciální popisovače. Hlavně si je nespleťte s běžnými fixy, jinak byste mohli plochu nenávratně poškodit. To samé platí i o různých propiskách, perech nebo pastelkách. Proto je vhodné je vždy při vytažení plochy schovat všechny fixy další nevhodné popisovače někam z dosahu vašich potomků, jinak může dojít k poškození, což by se vám asi nelíbilo.