22. 3. 2022 Od

Jakou zábavu vymyslet pro děti na oslavu narozenin? Máte mnoho možností a děti se nebudou nudit!

Plánujete oslavu narozenin pro své dítě? Uspořádat domácí party pro ty nejmenší není nic jednoduchého. Jak to můžete ale konečně hravě zvládnout? 

Jakou zábavu vymyslet pro děti na oslavu narozenin? Máte mnoho možností a děti se nebudou nudit! 

Každé dítě si přeje mít hezkou oslavu narozenin, v jistém věku už ale dětem nestačí slavit narozeniny jen s rodiči a rodinnými příslušníky, děti si samozřejmě chtějí pozvat na oslavu i své kamarády. Před rodiči ale pak stojí docela nelehký úkol. Celou oslavu pro dítě vymyslet, naplánovat, nachystat občerstvení, pozvat kamarády a pak je hlavně všechny dobře zabavit. No a děti si chtějí oslavu samozřejmě náležitě užít. Takže programem oslavy byste se měli zabývat opravdu nejvíc. 

balónky na oslavu

Od začátku do konce 

Když oslava začne, je na řadě přípitek, přání k narozeninám a samozřejmě i nějaké ty dárečky děti rozdají, dají si dort nebo zmrzlinu ale co potom? Pak musí na řadu přijít právě ta zábava, která by měla být dobře promyšlená. Děti se nesmí nudit, což ale každý rodič moc dobře ví. Zkuste si promyslet, co by děti asi mohly dělat, záleží ale i na tom, jaký prostor máte k dispozici, kde děti oslavu mají, kolik dospělých na ně bude dohlížet a tak podobně. Pokud slavíte na zahradě, určitě můžete vymyslet jinou zábavu, než když zůstanete doma v bytě. 

Pokud jste na zahradě, máte to snazší. Na zahradě se děti vyblbnou, vyběhají, mohou hrát na slepou bábu, mohou se schovávat, skákat panáka nebo jim můžete nechat přistavit malý skákací hrad nebo půjčit trampolínu. Na zahradě za hezkého počasí si děti vždy najdou zábavu a třeba jim k tomu jen stačí zahradu patřičně slavnostně nazdobit. Ale co dělat, když jste doma v bytě? 

narozeninová oslava

Hudba, fotky i malování

Čím více činností vymyslíte, tím samozřejmě lépe. Konkrétní zábava by neměla nikdy trvat dlouho, potom totiž děti omrzí. Děti mohou třeba malovat obrázky, mohou si pomalovat třeba i obličeje obličejovými barvami, pokud jsou děti malé, ujměte se toho vy. Nezapomeňte ani na hudbu, která k oslavám patří, i děti si rády zatancují a zkusit můžete i zábavné focení na památku. Děti se mohou převléci do kostýmů nebo si mohou dát jen třeba paruky. 

S každou takovou zábavou bude oslava skvělá a děti na ni budou rády vzpomínat.