21. 3. 2022 Od

Být známý na internetu není tak snadné, jak se může zdát

Počítač je dnes záležitost nejen zábavy, ale i práce. Spousta lidí se diví, které práce se dají na internetu dělat a mnoho jim ani nerozumí. Lidé, kteří tvoří nějakým způsobem obsah na internet, se můžou stát velmi známými tvářemi. Tyto tváře pak vydělávají tedy díky internetu, na jehož onen obsah tvoří, spoustu peněz. Mnozí si myslí, že je to jednoduchá práce a že se to ani jako práce nazvat nedá, ale spíš jako koníček.

Tvůrce obsahu na internet

Pravda je však někde mezi, jelikož dle mého tohle skutečná práce je, někteří na těchto platformách dokážou informovat, vzdělávat, nicméně většina spíš plní funkci zábavy. Tedy prospěch z této činnosti vzniká, zabaví to spoustu lidí a každý si najde baviče, který mu nejvíce sedí. Tvůrce obsahu tedy zabaví ostatní a samozřejmě i sebe, takže tato činnost funguje skutečně jako práce i zábava zároveň. To si myslím, že chce přeci každý, tedy mít dobře placenou práci a aby vás bavila. Nicméně spousta lidí se může mýlit ve faktu, že si takto dobře vydělává opravdu spoustu lidí na těchto platformách a naprosto lehce.

Streamer

Existují samozřejmě tvůrci, kteří si na těchto platformách dobře vydělávají, nicméně i když je tvůrců mnoho, ne tak mnoho si jich dokáže vydělat natolik, aby se tím bez problému uživili. Důležitým faktorem je si vybudovat komunitu natolik, aby vás sledovala pravidelně, což se může jevit celkem snadně, nicméně tomu tak není. Udělat nějaký „boom“ může být snadné, takže nějakou chvilku o vás zájem být může, ale pokud nemáte dále co nabídnout, nebude trvat dlouho a komunita vás opustí a jste opět na začátku. Takže být relevantní tvůrce není jen tak, může vás sice poznávat více lidí, ale po čase můžete přicházet i o své soukromí, někdy záleží, jak moc tomu necháte dopustit. Existují tvůrci, kteří jsou mezi těmi nejsledovanějšími ve světě a kvůli náporu, že například zjistili, kde tito lidé bydlí, se museli stěhovat. Takže tvorba obsahu na internet může být skvělá, avšak i náročná a je k ní potřeba hodně trpělivosti a štěstí.