30. 4. 2023 Od

Jak zabavit děti v autě

Dítě v autě nemusí být problém, pokud se pořádně připravíte, nebudete mít problém děti v autě zabavit. Děti se mohou po cestě bavit a vy můžete mít cestu za sebou v klidu a v pohodě.

dítě v autíčku

Hraní her

Po cestě se dá hrát spousta zajímavých her, které nejsou nijak náročné na přípravu. Musíte se ale nachystat dopředu, najít si dostatek her, aby se děti nezačaly nudit a zároveň aby hra aspoň trochu bavila vás. Zkusit můžete klasické „jsem člověk/zvíře a hádej kdo jsem“, „co vidíš z okna auta“, můžete počítat auta, jejich barvy, zvířata za okny a tak dále. Můžete si také zazpívat všichni dohromady, hrát slovní fotbal nebo třeba vymýšlet básničky.

Knížky a hračky

Pokud vaše děti rády poslouchají knížky, pak můžete pustit z rádia audioknihu třeba s oblíbenou pohádkou a budete se bavit všichni. Při troše štěstí u toho děti i usnou a cesta vám uteče o to rychleji.

Spy bag může být skvělou variantou pro delší cesty. Jedná se o šitý pytlíček plný rýže nebo plastových peletek. Ve výplni jsou schované různé drobné předměty a knoflíčky. Ty má dítě za úkol hledat buď podle předlohy, nebo podle vašich pokynů.
volkswagen u pláže

Pohádky

Pokud děti nezabavíte jinak, pak můžete přejít k sice ne zrovna nejvhodnější ale většinou spolehlivé metodě. Vezměte s sebou tablet nebo telefon s pohádkami a aspoň na chvilku je dítěti pusťte. Má to výhodu, že si chvilku můžete odpočinout a děti se zabaví samy. Nevýhodou je, že si děti často nenechají tyto hračky zabavit a jsou schopné do nich koukat celé hodiny do „zblbnutí“.

Další vychytávky

Dělejte často pauzy, zastavte třeba na odpočívadle, zastavte se na kafe a zmrzlinu, dejte si někde svačinu… Možností kde se zastavit je hodně a určitě děti zabavíte snáze, když cestu rozdělíte do několika menších částí.

Pokud se chystáte na delší trasu, popřemýšlejte nad odjezdem večer před spaním. Děti se vyspí po cestě a vy se vystřídáte v řízení automobilu.