15. 1. 2023 Od

Co by vám poradil instalatér z havarijního servisu

Instalatéři udržují nonstop havarijní servis a někdy vyjíždí i k situacím, které si lidé zaviní svým nevhodným přístupem. Některé závady jsou však stěží ovlivnitelné a tehdy se instalatéry nezdráhejte volat třeba o půlnoci.

Neházejte do odpadu, co tam nepatří

Abyste předcházeli zbytečným problémům, nevhazujte do odpadu vše, co vás napadne. Někteří lidé si pletou toaletu s popelnicí a vhazují do záchodu i mnohdy neuvěřitelné předměty, například hygienické vložky a tampony, hobliny a další stelivo pro zvířata, papírové ubrousky, dřevité kousky zeleniny, slupky od brambor a od mrkve, ohryzky z jablek, a pak se diví, že se jim záchod ucpe.

uzávěr vody

Dávejte dobrý pozor, co do odpadu vhazujete, jinak budete volat instalatéry každou chvíli, a úplně zbytečně.

Zároveň provádějte preventivní očistu odpadů např. louhem sodným, anebo ekologičtější metodou pomocí speciálních bakteriálních kultur. Do odpadu také nepatří přepálený tuk ze smažení, tím si způsobíte značné problémy a čištění odpadů pak může být velmi komplikované a zdlouhavé.

vodovodní baterie

Nepodceňujte závadu plynových spotřebičů

Máte doma plynovou karmu, sporák či plynový kotel? Tyto spotřebiče by měly být pravidelně nebo alespoň občas podrobovány revizi, zejména plynové karmy a kotle. Spolu s nimi by měly být také kontrolovány spaliny v komínech. Instalatér či kominík by vám měl zároveň připomenout, abyste si domů pořídili detektor oxidu uhelnatého, protože jde o jedovatý plyn bez barvy a bez zápachu, který vám může způsobit smrtelnou otravu, zejména v létě, kdy se vlivem horka dostanou spaliny do bytu.

A pokud někde ucítíte zápach plynu, který je velmi pronikavý, a zachytíte jej již při relativně nízké koncentraci, neváhejte a volejte pro jistotu havarijní servis Kanalizace instalatéři, i kdyby to mělo být v noci. V telefonickém rozhovoru si vyjasníte všechny podrobnosti a bude-li to zapotřebí, instalatéři dorazí a budou řešit případnou závadu na plynových spotřebičích a rozvodech.