13. 1. 2023 Od

Informace o euro paletách

Každý, kdo pracuje manuální prací se s euro paletami setkává denně. Dá se říci, že na každém kroku. Slouží nám jako pomocníci při mnoha činnostech. Tak jejím hlavním využití je transport věcí. Přesně pro tento účel byla také vynalezena. Je rozšířena nejen u nás v Evropě, ale doslova se její obliba rozšířila po celém světě. Jako první jí ale objevili v dopravě železniční, kdy pomáhala lidem přepravovat neuvěřitelně těžká břemena. A to právě v 70 letech 20 století. Jako první výrobu pro ni zajistila Mezinárodní železniční unie. A ta se právě jako první postarala o to, aby stanovila normy.

euro paleta

Ty přesně udávaly euro paletě její vzhled, a to do posledního sebemenšího detailu. V dnešní době musí splňovat i další kritéria podle European Pallet Association. Pokud je dodrženo vše, jak má být získává paleta označení EUR nebo EPAL. Poznáte je tak, že jsou přímo na paletách vypálené. K tomu všechny takto označené palety získaly certifikaci ISO. A pokud půjdeme opravdu do detailů najdeme na paletě i vyrytý značení pocházející od výrobce. A pokud si myslíte, že rozbitou euro paletu budete opravovat, tak jste na omylu. Opravy musí provádět pouze společnosti pro to vyhrazené. Úplně původní a pravá euro paleta je zcela vyráběna ze dřeva.

zásoba euro palet

Není vyráběna jen z jednoho druhu dřeva. Pochází z různého dřeva, a to nejen smrkového, ale také dub i olše a podobně. V euro paletě se nachází přesně 78 hřebíků. Ani o jeden víc ani méně. Pro každý hřebík je předem určené jeho finální místo. Paleta je skvělá v tom, že ji můžete manipulačním vozíkem uchopit ze všech čtyř stran. Plocha palety je striktně určena na 0,96 metrů čtverečných. A její rozměry vždy musí být: 120x80x144mm. Tyto rozměry a délku udává norma EPAL. Váží od 20 do 24 kilogramů. Na euro paletu můžete umístit až neuvěřitelných 1500 kg dokonce až 2000 kg. Paletu můžete vyměňovat či také recyklovat. Nesmí však na ní chybět žádné prkno nebo hřebík. Takže vše důležité o euro paletách bylo již řečeno.