Mnoho lidí si hraje na úspěšné podnikatele, ale pravda někdy může být trochu jinde. Určitě máte ve svém okolí taky někoho takového. Jezdí v novém luxusním voze, bydlí v nově postaveném rodinném domě, a nikdo vlastně moc neví, čím se živí. Jenže dům je pravděpodobně na hypotéku, auto na leasing a onen člověk žije vlastně na splátky, které možná tak tak splácí.

Podle čeho vlastně měřit úspěšnost? Je to jenom o penězích? Každý rok magazín Forbes určuje žebříček nejbohatších lidí světa a ano, nejbohatších, co se týká financí. Otázkou je, zdali jsou tito lidí i nejšťastnější. Jednoznačně jsou to úspěšní lidé a vypracovali se vlastním úsilím. Teda pokud nezdědili nějaké impérium po rodičích nebo manželovi. Pokud prahnete po bohatství, těžko radit, jak k němu přijít. Můžete zkusit sázet. Klasická sportka nebo tipy sportovních utkání, ale asi sami tušíte, že tudy cesta nevede.

Marlenka

Můžete začít podnikat. Vymyslet nějaký skutečně převratný podnikatelský záměr ale není nic jednoduchého. Nicméně možnosti tu stále jsou. Od nuly začal například majitel Marlenky, který začal první medové dorty péct ve své kuchyni. Ale třeba i taková Zásilkovna je firma, která rychle prorazila na trhu a její zakladatelka už má doživotně o své finance postaráno. Ale v co můžete věřit, pokud přijdete s nějakým opravdu vynikajícím nápadem, nebude problém najít někoho, kdo vám pomůže s prvotními finančními náklady. Ať banka nebo nebankovní společnost rádi podpoří projekt, který bude mít šanci na úspěch. A pokud vám věřit nebudou, je tu ještě americká nebankovní hypotéka.

peníze

Co je také jisté, že pokud budete chodit pouze do práce a dostávat pravidelně plat, milionář se z vás jen tak nestane. To musíte zariskovat. Ale hlavně nevěřte snadným ziskům, tam je to vždy o podvodu a o peníze, které vám podvodníci naslibují s rychlým několikanásobným ziskem, tak o ty peníze s nejvyšší pravděpodobností přijdete.