12. 4. 2021 Od

Betonový plot se vyplatí

Ať už vlastníte dům, nebo zahradu, tak základem by měl být plot, který vytyčuje hranici pozemku a zabraňuje zlodějům proniknout na Váš pozemek. Ovšem plotů existuje v dnešní době velké množství a je těžké se mezi určitými druhy orientovat. Mezi nejznámější druhy patří plot pletivový, betonový a také plot dřevěný. Pokud však chcete, aby plot vydržel dlouhé roky a to bez jakéhokoliv starání, tak zvolte betonový plot oboustranný, který nejen dobře vypadá, ale také Vám zajistí naprosté soukromí.

Plot (2)

Plot dřevěný se dříve používal u chat a chalup a můžeme ho často vídat v pohádkách. V dnešní době je jeho obliba menší a dřevo se spíše využívá jako výplň do betonových plotů. Ovšem pokud dřevěný plot zvolíte, musíte počítat s tím, že se o něho během roku budete muset starat. Je potřeba ho ošetřovat lakem, či nějakou lazurou. Je však v podstatě levný a jeho realizace je celkem rychlá.

Plot pletivový je nejrozšířenější plot u nás i v zahraničí. Díky jeho rychlé realizaci a poměrně levné ceně se stal velice oblíbený. Plot se dá opatřit ostnatým drátem a většinou se realizuje společně s brankou. Během let se o plot nemusíte nijak moc starat a i tak vydrží dlouhé roky. Plot Vám vytyčí pozemek, ale neudělá naprosté soukromí. To se dá však změnit a to díky vysázené zeleni za plotem nebo sítěmi na plot.

Plot (6)

Plot betonový je zaručeně nejlepší volba. Za tento plot si sice připlatíte, oproti ostatním plotům, ovšem jeho vlastnosti jsou úplně někde jinde. Plot zajišťuje protihlukovou a povětrnostní bariéru a může sahat do výšky až tří metrů. Navíc na jeho výstavbu nepotřebujete žádné stavební povolení a jeho realizace je rychlá také si můžete vybrat z mnoha dekorů a výplní.

Pokud tedy sháníte plot, o který se nebudete muset starat a chcete naprosté soukromí, tak vsaďte na beton. Zaručeně nebudete litovat a doporučíte ho i své rodině.