27. 3. 2023 Od

Vlastní zázemí je základ


Možná jste také zaregistrovali, že na trhu s nemovitostmi se objevují lidé, kteří je skupují na investice, pronajímají, ale tím pádem mnoha lidem znemožňují pořídit vlastní střechu nad hlavou. Stává se, že vážným zájemcům o vlastní bydlení „vyfouknou“ byt před nosem, a to mnohdy jen proto, že nabídnou vyšší částku a platí v hotovosti. A tak se stává, že mnoho lidí rezignuje a jde cestou novostaveb.

interiér domu

Pořídit dům na klíč enerdomy.cz je mnohdy mnohem snazší a méně komplikované, nežli pohyb na trhu s realitami. Zároveň nejsou novostavby zatížené problematickými jevy z minulosti jejich bývalých vlastníků, a to nejen po stránce ekonomické, ale zejména praktické. Objevíte tu načerno, amatérsky zhotovenou elektroinstalaci, která odporuje běžným předpisům, tu a tam se projeví nějaký stavební zásah, který narušuje statiku domu, anebo narazíte na další skryté vady v objektu či na zahradě. Každý nákup starší nemovitosti je svým způsobem prodej zajíce v pytli, protože nemůžete v rámci běžné prohlídky, která trvá jen pár hodin, odhalit veškerá její tajemství.

obývací pokoj

V zemích západní Evropy je trendem spíše bydlet v pronájmu, ale v naší zemi je tomu naopak, zde si lidé více hledí svého „gruntu“ a dávají mu přednost před nejistotou v cizím prostředí, které vám, nejen že nepatří, ale nemůžete si tu dělat bez dovolení, co chcete. Majitel vám nemusí povolit některé stavební úpravy a jste tu svým způsobem stále pod kontrolou. Ve vlastním domě vám naopak nikdo nebude do vašeho soukromí zasahovat, a můžete být v tomto ohledu naprosto klidní.

Bydlení v nájmu do jisté míry i dlouhotrvající chronický stres, protože majitel se může kdykoli rozhodnout dát vám z bytu výpověď. Sice s výpovědní lhůtou, ale ta není tak dlouhá na to, abyste pohodlně sháněli nový pronájem, a současně s tím situaci řešili na pracovišti a objednávali stěhovací firmu, anebo chystali stěhování svépomocí.