30. 4. 2023 Od

Tapolca

Maďarské lázně jsou velmi oblíbené a jsou velmi oblíbeným cílem také českých turistů a pacientů. Na celém území se jich nachází opravdu mnoho a vybírat si není snadné. Proto si dovolíme Vám nabídnout jedny vskutku unikátní.
Nachází se pouhých šest kilometrů od města Miskolc a je v dosahu miskolské MHD. Jedná se o město Tapolca. V čem jsou tak unikátní? V tom, že zde najdete jeskynní lázně.
tapolca maďarsko

 Jedná se vlastně o třípatrový jeskynní systém. Zdejší voda s obsahem vápníku, bromu a jódu má výhodu, že obsahuje méně soli, takže člověk může ve vodě v podstatě pobývat neomezeně. Teplota vzduchu v jeskyních má konstantní teplotu 14-16 °C a jedná se o stoprocentně vlhké prostředí. Zdejší pobyt bychom doporučili především lidem, které trápí například astma nebo bronchitida. Koupele zde prospívají také lidem trpícími nervovými či kardiologickými potížemi, vysokým tlakem nebo žaludečními problémy.
 

Unikátní jeskyní lázně

Jedná se o úžasnou záležitost, protože jeskynní útvary jsou nádherné a hosté se jim mohou obdivovat.Vodní proudy nabízí příjemnou přírodní masáž. Ovšem ocení to například děti? Nebojte se. Bohaté vyžití naleznete také mimo jeskyni. Venkovní koupaliště nabízí dohromady 6 zážitkových bazénů, z toho 3 jsou určeny dětem.
Co se týče ubytování, samozřejmě největší zájem mají hosté zejména o ty hotely, které se nacházejí v těsné blízkosti jeskynních lázní. Naprosto unikátní je komfortní čtyřhvězdičkový hotel Pelion, který je chodbou propojený přímo s jeskyní.
Pokud ovšem preferujete méně okázalé ubytování, k dispozici máte celou řadu menších hotelů či penzionů, ubytování je možné také v apartmánech v soukromí.
mlýnský rybník
Jistě mnoho lidí potěší, že se jedná o vinařskou oblast, protože vinařství spolu s lázeňstvím k Maďarsku prostě patří.
Co se týče zajímavostí v okolí, za zmínku stojí především samotné město Miskolc, kde najdete různé památky jako například hrad Diósgÿor, starobylou synagógu, nebo vzácnou řeckokatolickou katedrálu. Z přírodních unikátů stojí za zmínku především krápníkové jeskyně v  Lillafüred.