8. 7. 2022 Od

Stěhování obnáší celou řadu otázek

Čeká vás stěhování v Praze a obáváte se, že to bude horší, než scéna z „Kulového blesku“? Nemusí to tak být, pokud si vyberete spolehlivé stěhováky a necháte „doktora Radostu“, aby své „Kulové blesky“ organizoval někde jinde. Zároveň si pokládejte důležité otázky, abyste předešli zbytečným zmatkům.

pohled na Prahu

Kdy oslovit stěhováky? Nejlépe šest týdnů předem, to by vám mělo stačit k výběru vhodného termínu. Nejdříve bývají zamluvené víkendy a termíny mezi dubnem a říjnem.

Kde seženu balicí materiál, a jaký? Některé stěhovací firmy jej prodávají či pronajímají, stačí se zeptat. Osvědčené jsou hlavně kartonové krabice a bublinková fólie. Na nábytek postačí tenká flexi fólie. Pokud balicí materiál stěhováci nemají, koupíte jej v některých specializovaných eshopech. Nepoužívejte staré noviny a časopisy – tiskařská barva páchne a špiní.

stěhování bytu

Kdo mi rozebere nábytek? Pokud máte rozebíratelný nábytek, vyplatí se jej demontovat, abyste předešli poškození spojovacích dílů. Jestliže si na tuto práci netroufáte, zvláště u větších sestav (kuchyně, vestavba na míru), požádejte o to stěhovací firmu, tyto práce mají běžně v nabídce.

Je možné stěhování i v neobvyklou hodinu? Některé stěhovací firmy mohou přistoupit https://www.linguee.com/czech-english/translation/p%25C5%2599istoupit.html na váš požadavek stěhovat se v době, kdy není běžná pracovní doba. O víkendech jsme již hovořili, ty bývají obvykle zamluvené jako první, ale ve hře je ještě stěhování v noci. A to buď velmi brzy ráno s tím, že se začne např. ve 3 hodiny a skončí kolem sedmé, osmé či později během dopoledne. Anebo se začne pozdě večer, např. ve 20 hodin a skončí se dvě hodiny po půlnoci. Oba termíny mají výhodu v tom, že je menší provoz na silnicích, větší klid, méně zvědavců kolem domu a v létě nebývá velké horko.

Přestěhuje firma i velmi těžké předměty? Stěhováci jsou většinou zvyklí přenášet i méně obvyklá břemena, jako jsou starožitné skříně, klavíry, trezory, akvária, velké televize, hoblovky atp. Je-li toto váš případ, raději si však tuto skutečnost u konkrétní firmy ověřte.