16. 2. 2021 Od

Stěhování bytů v Praze předchází balení věcí

Když si vyberete profesionální stěhovací firmu s dobrými referencemi, ušetříte spoustu starostí. Některé však přece jen padnou na vaše bedra, zejména se to týká přípravných prací a balení věcí. Trable s lepicí páskou – balení věcí do krabic probíhá mnohem rychleji a snadněji, když využijete odvíjecí rukojeť na lepicí pásku. Možná si ještě někteří z vás vybaví dobu, kdy se pásky vyráběly silnější, a byla s nimi poměrně snadná práce, ale kvůli úsporám v nákladech a vyšším ziskům pro výrobu i komerční sektor jsou dnes lepicí pásky tak tenké, že se snadno trhají a třepí. Někdy je to doslova o nervy, např. v situacích, kdy je nutné rychle krabici uzavřít a zaklopit, se konec pásky nalepí na kotouč, nemůžete jej najít, a když jej odlepujete, páska se roztrhne. S odvíječem je práce mnohem snazší, vyplatí se jej mít doma nejen pro stěhování.

krabice na stěhování

Trable s krabicemi – čím větší krabice, tím více to svádí ji zaplnit těžkými věcmi – je to známý psychologický jev, a tak se může stát, že najednou váží i s nákladem dohromady třicet kilo. Nosnost krabic je však omezená a navíc se i obtížně přenáší, na to nezapomeňte a snažte se je plnit tak, aby jejich hmotnost byla v rozmezí 10 – 15 kg. Paradoxně těžší věci se hodí spíše do menších krabic.

tři krabice

Trable s nábytkem – v této souvislosti hovoříme o dvou věcech: tou první je možnost nábytek rozebrat a druhá se týká balení jednotlivých komponentů (rozebraných desek). Co se týče balení desek, tam se výborně uplatní tenká flexibilní fólie, kterou vám na vyžádání poskytne stěhovací firma stěhování bytů Praha. Ta se vám také bude snažit vyjít vstříc ohledně rozmontování nábytku a jeho zpětné montáže. Uvědomte si rovněž, že rozebíratelný nábytek je vždy lepší rozebrat a přestěhovat po částech, tím prodloužíte životnost spojů, které přenášením a jízdou ve stěhovacím voze mohou trpět a zkrátit životnost nábytku.