4. 8. 2022 Od

Jak najít ztracený mobil

Moderní mobilní telefony již dávno neslouží jen k volání a psaní SMS. Dnes se jedná o kompaktní počítače do kapsy, a jako takové je většina lidí využívá. Není tedy divu, že v něm mají mnohdy uložené důležité soubory či citlivá data. Problém však nastane, pokud jej ztratíme. A to se vzhledem k jeho velikosti a váze může stát poměrně snadno. Stačí jen trocha neopatrnosti, a aniž bychom si toho všimli, mobil nám vypadne z kapsy či z tašky. Když si toho pak všimneme, bývá už pozdě. V takových chvílích nás obvykle přepadne lehká panika. Většinou se začneme okamžitě prohledávat a modlíme se, aby byl zapadlý někde hluboko v kapse či v tašce. Co když jej tam ale nenajdeme? Jak jen můžeme co nejrychleji opět najít?

 

starý typ mobilu

 

Možností je několik. Tou asi nejúčinnější je vrátit se po svých stopách a dobře se dívat hlavně tam, kde jste se například shýbali nebo sahali pro něco tam, kde jste měli mobil. Zde platí, že čím dříve si ztráty všimnete, tím vyšší je pravděpodobnost, že jej opět najdete. Zkusit můžete také metodu prozvánění. Ta spočívá v tom, že si půjčíte mobilní telefon někoho jiného a z něj voláte na ten svůj. Pokud uslyšíte melodii vašeho přístroje, máte vyhráno. Tímto způsobem si také můžete rychle ověřit, zda vám nebyl ukraden. Jednou z prvních věcí, kterou zloději s ukradeným telefonem udělají, je jeho vypnutí.

 

zabezpečený mobilní telefon

 

Pokud tedy víte, že je zapnutý, ale nemůžete jej najít, lze využít také moderních technologií. Pokud jste svůj telefon již dříve propojili s počítačem či tabletem, můžete na něm snadno zjistit, kde se váš mobil nachází. Ovšem pouze v případě, že je zapnutý a připojený k internetu. Navzdory všem těmto metodám je však nutné říci, že většina ztracených mobilů se nenajde. Obvykle totiž končí v kapsách zlodějů, kteří vám jej buď vytáhnou z kapsy, nebo zkrátka seberou vypadlý přístroj, který náhodou najdou. To je dobré mít na paměti a neukládat do něj žádné citlivé či důležité informace. Snadno by se vám to totiž mohlo vymstít.