22. 5. 2021 Od

Doprava i s vozem domů

Když budeme na akci třeba s kamarády, tak se často nevyhneme pití alkoholu. Potom nemůžeme ovšem řídit, takže se vyplatí odvoz vozu v konvoji.

Doprava i s vozem domů

Jízda taxíkem

Jít například s kamarády na oslavu, která je dál o našeho domova znamená, že budeme muset využít nějakého dopravního prostředku. Častou volbou je auto, protože můžeme vyrazit kdykoliv chceme a dojedeme pohodlně až do cíle. Následně na oslavě či akci panuje dobrá nálada, a proto mnohdy dojde na pití i alkoholu. Na tom není nic špatného, ale po skončení akce je v tom, že máme v krvi alkohol, takže už nemůžeme rozhodně řídit.

opilý člověk

Pokud nás nemá kdo odvést, tak potom si můžeme zavolat taxi, protože taxislužby fungují většinou 24 hodin denně. Vybírat taxislužbu musíme pečlivě, abychom nezaplatily zbytečně moc peněz. Proto se nesmíme dívat pouze na cenu za jeden kilometr, protože dále platíme za volání, vyzvednutí zákazníka, čekání a podobně, takže důležitá je finální částka. Samozřejmě nemusíme vždy dlouze přemýšlet a počítat, protože většinou zjistíme, která společnost je v dané oblasti nejvýhodnější a s tou jezdíme.

Odvoz v konvoji

Z místa sice můžeme odjet taxíkem, ale náš vůz tam zůstane, což je celkem problém, protože bychom se po něj zase museli vracet až budeme střízlivý. Těmto problémům se můžeme vyhnout a jet domů vlastním vozem na místě spolujezdce. Jak to zařídit? Stačí si zavolatodvoz vozu Convoy.cz a sdělit na dispečink základní informace. Přijde Vám zpráva s informacemi o tom, kdo k Vám přijede. Jedná se o dvoučlennou posádku v osobním autě, protože jeden řidič si sedne do Vašeho auta.

řízení auta

Vy mu sdělíte adresu, kam chcete dopravit a on Vás na potřebné místo zaveze, přičemž druhý řidič pojede za Vámi, aby se měli, jak dostat zase zpět. Jakmile ve Vašem voze dorazíte na určené místo, tak si řidič řekne částku podle stavu tachometru Vašeho vozu, takže žádné švindlování tu nehrozí. Nakonec zaměstnanci jedou k dalšímu klientovi a Vy jste pohodlně i se svým vozem třeba v pohodlí domova a nemusíte řešit nic navíc.