30. 4. 2023 Od

Na každou část těla jiný peeling!

Abychom měli hladkou, prokrvenou a zdravou pleť, můžeme jí občas s odstraněním starých buněk pomoci. Některým vhodným přírodním peelingem z vlastních domácích zásob. Ale pozor, na každou část těla se hodí trochu jiná základní surovina!
 
sprchování ženy
Mletá káva na tvář
Na jemnou a citlivou pokožku obličeje, krku a dekoltu musíme volit ty nejšetrnější suroviny! Aby ošetření bylo účinné, ale nepoškodilo ji. Jakékoli poranění citlivé kůže snadno otvírá cestu obtížným, nehezkým a nebezpečným infekcím. Abrazivní částečky peelingu můžou tvořit rozemletá zrnka kávy. Vhodná jsou ovšem ta rozemletá opravdu najemno. Kávovou lžičku pak přidáme do oblíbeného krému, gelu nebo pleťového mléka. Naneseme na pleť a opatrně masírujeme. Po opláchnutí použijeme pleťový krém. Kofein obsažený v kávě pomáhá také proti otokům obličeje.
 mletá káva a zrnka
Tělo pocukrujeme
Opravdu účinný peeling na kůži těla můžeme připravit z cukru. Poslouží nám k tomu dvě polévkové lžíce cukru krystalového. Ty smícháme s krémem na tělo nebo sprchovým gelem. Naneseme na tělo, po masáži smyjeme teplou vodou a použijeme tělový krém. Částečky cukru jsou větší a peeling tedy opravdu účinný. Při masáži opatrně, abychom kůži neporanili!
 
Chodidla osolíme
Na chodidlech, hlavně na patách často vzniká nevzhledná tvrdá vrstva zrohovatělé kůže. Hladké paty nám může dobře udržet pravidelné používání peelingu z hrubě mleté mořské soli. Provádíme ho 1 x týdně. Příprava je opět velice jednoduchá. 2 až 3 lžíce soli smícháme s deckou olivového oleje. Umíchanou kašičku naneseme na chodidla i nárty. Na masáži si dáme záležet! Pak nohy opláchneme teplou vodou, namažeme oblíbeným výživným krémem a navlékneme si bavlněné ponožky. Krém se lépe vstřebá a nohy budou „jako v bavlnce“!
 
Na ruce ořechy
Při „peelingové péči“ nezapomínáme ani na naše upracované ručky. Ty si ji též zaslouží! Poslouží nám k tomu výborně třeba namleté ořechy. Přidáme jich trochu do krému na ruce a po masáži opláchneme. Ruce budou nejenom mnohem jemnější, ale díky zdraví prospěšným látkám z ořechů také krásně vyživené!